10.-19. května 2006, 10:00-15:00, v prostoru Archa.lab Zlatnická 8
První část dvoudílného workshopu bude zaměřena na fyzický trénink ve vztahu k prostoru, času a individuálním schopnostem jednotlivých účastníků.
Součástí první fáze workshopu bude také dramaturgický výzkum osobních témat, která budou tvořit základ jevištním improvizacím.
Druhá část tvůrčího procesu bude zaměřena na syntézu jednotlivých prvků.
Pod vedením Franka van de Vena vytvoří každý z účastníků dílny vlastní sólové představení, které bude prezentováno v Divadle Archa 19. května 2006.
Frank van de Ven
Frank van de Ven studoval dějiny a sociální vědu na Universitě v Groningenu.
Od roku 1982 se systematicky věnuje tanci. V letech 1983-1992 byl členem taneční skupiny Maijuku, kterou založil japonský tanečník Min Tanaka.
Pod vedením Mina Tanaky se Frank van de Ven účastnil významných projektů prezentovaných po celém světě (Svěcení jara – Národní divadlo Praha, BAM New York, Opera Comique Paris, Sapporo Art Park, Noah, Magic Flute-Opera Amsterdam a další). V roce 1993 založil spolu s Katarinou Bagatsaki taneční školu Body Weather Amsterdam. Od roku 1995 pracuje jako samostatný choreograf. Jeho představení jsou uváděna s úspěchem na mnoha tanečních a divadelních festivalech. Od roku 1995 spolupracuje s nadací Bohemia Rosa. Společně s výtvarníkem Milošem Šejnem vytváří sérii dílen a představení, které jsou zaměřeny na vztah člověka a přírody.
Archa. Lab
Archa.lab je volným sdružením umělců soustředěných kolem Divadla Archa. Název Archa.lab je vyjádřením praktické divadelní činnosti orientované na hledání, výzkum a experiment. Činnost Archa.lab je založena na systému kroků, které na základě daného tématu paralelně rozvíjejí všechny složky divadelního vyjádření. Prostor, hudba, světlo, zvuk, text a herecká akce mají pro konečné sdělení stejný význam. Archa.lab chápe divadlo jako syntetickou formu, která nečiní rozdíl mezi jednotlivými jevištními žánry. Archa.lab záměrně pracuje s prvky jiných uměleckých disciplín než je divadlo. Akademické vzdělání umělců není pro Archa.lab žádným kritériem. Program Archa.lab je zaměřen zejména na individuální rozvoj každého ze svých členů.
Survival kit’ workshop proběhne v rámci tématického cyklu Archa.lab pro rok 2006 Tradice-Konvence-Pud. Workshop je zdarma.
Za podpory Velvyslanectví Nizozemského království.
Přihlášku formou vašeho životopisu posílejte do 3. 5. 2006 na adresu: alena.prokopova@archatheatre.cz